Quantcast
Channel: Amitől a bőröd szép lesz (Blog) – Szépségreceptek
Viewing all articles
Browse latest Browse all 301

Kozmetikai kezelések – 4. rész – Valóban hatékony (és néha véres!) kezelések komoly problémákra

$
0
0

Kell-e nekünk a kozmetikus 1. részében elmondtam, miért is felesleges tisztító kezelésre menni, egészen megdöbbentő fotókkal  illusztrálva. A 2. részben teljesen felesleges kozmetikai kezeléseket firtattunk. :) A 3. részben olyan kezeléseket mutattam be, melyeknél akár érdemes is lehet elmenni kozmetikushoz, bár sokszor otthon is meg lehet csinálni. Ebben az utolsó részben nagyon hatékony, és némileg drasztikus kezeléseket fogok bemutatni, melyek miatt szerintem jobb bőrgyógyászhoz fordulni.

Mezoterápia

A módszer lényege, hogy a hatóanyagokat a bőr különböző rétegeibe jutassák. Lehetséges tű nélkül (elektroporézis) és tűvel történő módszerekkel.
A tű nélküli mezoterápia az elektoporézis elvén működik, vagyis a bőrön szabad szemmel nem látható csatornákat hoz létre, elősegítve a hatóanyag bejuttatását.
Tűs mezoterápia során a hatóanyagokat nagyon-nagyon vékony tűvel fecskendezik be a bőrbe, sok szúrási ponton. A bőrprobléma határozza meg, hogy milyen anyagokból álló készítményt fecskendeznek be, állhat vitaminokból, ásványi anyagokból, antioxidánsokból, hyaluronsavból stb. Nem rendes injekciós tűvel csinálják, hanem egy pisztoly-szerűséggel. Tilos a kezelést elvégezni herpesz, akné, véralvadásgátlók szedése, keloid hajlam, cukorbetegség, terhesség, szoptatás, autoimmun betegség esetén.
Szerintem azért ez egy elég komoly eljárás, és biztos vagyok benne, hogy a megfelelő hatóanyagok kiválasztása esetén szép eredményt lehet vele elérni. Az más kérdés, hogy én ilyenre nem mernék elmenni egy kozmetikushoz, engem injekciózzon egy orvos. Illetve annak is meg lehet a következménye, ha nem jó készítményt injekcióznak be. Illetve tényleg nem szabad menni, ha pattanásos a bőröd, vagy hegesedésre hajlamos! Ez sok olvasómat érintheti.
Utána tilos a nap, a szoli, a fényvédő kötelező.
Ára orvosoknál 25-35.000 Ft körül van, kozmetikusoknál 10-től indul a tű nélküli,és 20-től a tűs. De lehet találni akciókat az orvosoknál, amikor 10.000 körül indulnak az árak ott is. Szerintem már csak ezért is megéri az orvost választani. Valószínűleg ha valakinek van 20.000 ft-ja, akkor van 25.000 is. Továbbá az orvosok más (és profibb) készítményekkel dolgoznak, mint a kozmetikusok.

Dermaroller

A dermaroller (tűs henger) kezelés lénye, hogy a henger gördítése során a rajta található számtalan kis apró tüske a bőrbe mélyed. Ez azért jó, mert stimulálja a kollagéntermelést, melynek eredménye a kötőszövet megújulása. Az apró szúrások a kollagén szerkezetét megváltoztatják, a rögzült ráncok, hegek vázát képező kollagénrostok felszakadnak, lehetővé téve, hogy átépüljön a kötőszövet. Lehet vele kezelni a kisebb ráncokat, és nagyon jó a pattanás utáni besüppedő hegekre, striák kezelésére.
A kezelés alapból fájdalmas lenne, ezért, legalábbis a bőrgyógyászati rendelőkben érzéstelenítő krémet adnak előbb, így nincs mitől félni.
A gyógyulási idő 1-3 nap. Itt is vannak ellenjavallatok: terhesség, keloidhajlam, aktív gyulladásos bőrbetegség, herpeszes, gombás, bakteriális gyulladás.
Klassz kezelés! :) Szerintem akinek az AHA nem segített (eleget) a pattik után megmaradt hegeken, és nincs ellenjavallat, bátran tegyen egy próbát.
Mivel itt is kis sebeket ejtenek, ami ráadásul fájdalomcsillapító nélkül tényleg fáj, itt sem javasolnám a kozmetikust. Lehet venni viszonylag olcsón, pár ezer forintért ilyen hengereket, de én nem ajánlom az otthoni használatot. Akár hegesedés, és fertőzés is lehet a vége.
Őszintén szólva engem megdöbbentett, mennyien használják otthon. A krémmánián itt borzalmas horrorsztorik vannak erről, vérrel, és fájdalommal. :D
A tűk hossza 0,5 mm-től 3,0 mm-ig terjed. Ahhoz, hogy a megfelelő hatást elérd, nem mindegy, hogy milyen mélységű tűt választasz, és milyen sűrűséggel használod. Otthon a legtöbben 0,5 mm, 1 mm és 1,5 mm-s tűt használnak. Elég brutális kezelés, közben folyik belőled a vér, és állítólag még lidocainos krémmel is nagyon fáj. Én biztos nem merném bevállalni, bár az én bőröm keloidra hajlamos, szóval amúgy is kiesett ez a kezelés, de ettől nem fogok szomorkodni.
Tényleg nem vagyok biztos benne, hogy egy otthoni, vagy kozmetikusnál kapott dermaroller kezelés felér a bőrgyógyászati hatékonysággal. A bőrgyógyász pontosan tudja, hogy az arcod mely részén milyen mélységű tűt használjon, hány alkalom kell, továbbá gondoskodik a 100% steril körülményekről és a normális fájdalomcsillapításról. Mondjuk ez a kezelés az, amire még bőrgyógyászhoz sem szívesen mennék, de ha valaki úgy érzi, akkor inkább oda menjen. Szerintem ez a brutaliti (dől a vér, és szörnyen fáj) nem való otthonra. (Nekem teljesen elvette a kedvemet a sok vér. :S)
De azért láttam, hogy van, aki otthon is profin csinálja, vényköteles nagyon erős lidocainos krémmel, és tényleg ezerrel sterilizál. Én be nem vállalnám.

IPL kezelések

Az IPL villanófényes kezelések nagyon népszerűek. Sokszor kombinálják rádiófrekvenciával. Nagyon hatásosan tünteti el a kis hajszálereket, pl. arcon pókangioma, rosacea, vagy lábon seprűvéna. Ezzel kapcsolatban egyáltalán nem vagyok szkeptikus, ha valamire hát erre biztosan jó. A nagy energiájú fény összeégeti az ereket megfelelő fénytartomány esetén, és hő hatására az erek felszívónak. Acnét, hegeket is lehet vele kezelni, és növeli a kollagéntermelést. A pigmentrögöcskéket is képes szétrobbantani, szóval klassz májfoltra. A tartós szőrtelenítést is ezzel a módszerrel végzik. A lábamon lévő seprűvénákat szeretném megcsináltatni, és valószínűleg ilyen módszert fogok választani.
A gép működéséről most nem írnék, mert lehetne belőle egy önálló cikk. :) Arra itt is jó odafigyelni, hogy olyan helyre menjünk, ahol korszerű géppark van, és nem 10 éves készülékekkel kezelnek, és rádiófrekvenciával kombinálják. A kezelés sikere nagyban függ a géptől és a gép beállításaitól. Én itt is a bőrgyógyászra szavaznék. Sőt, az a durva, hogy ez kezelés ugyanannyiba kerül kb. a kozmetikusnál, mint a bőrgyógyásznál, kb. 15-25.000 Ft. Nem mindig elegendő egy kezelés, sok mindentől függ, hogy mennyi kell.
Ellenjavallat: napozás, szoli, és fényérzékenyítő gyógyszerek.
Tényleg jó módszer, nagyon ajánlom! :)

Összegzés:

Bőrgyógyászatokon rengeteg extrém hatékony kezelést vehetünk igénybe. Kozmetikákban is ott van a legtöbb. Árban nincs szignifikáns különbség, hogy kozmetikába, vagy bőrgyógyászhoz megyünk. Viszont ezek nagyon komoly kezelések, és annak is súlyos következményei lehetnek, ha nem jól kezelnek. A szaktudás miatt mindenképpen a bőrgyógyászati rendelőket ajánlom. Sokkal kisebb az esély arra, hogy elavult, rossz gépek lennének egy orvosi rendelőben. Továbbá egy jó bőrgyógyász magabiztosan képes eldönteni, hogy a sok kezelés közül melyik számunkra a legmegfelelőbb, mit mivel lehet kombinálni, és hogy melyik gépet vagy eszközt hogyan és hányszor alkalmazza. Az ellenjavallatokra is alaposan rá fog kérdezni. Magabiztosan tud INCI-t elemezni, így ha beviszed hozzá a krém arzenálodat, meg tudja majd mutatni, hogy melyik készítményt lehet használni a kezelés mellett, melyet nem. Sőt, esetleg azt is kiszűrheti, ha valamelyik egyébként sem megfelelő a bőrtípusodnak. Szóval csajok, tudom, hogy berzenkedtek a dokiktól, de ha olyan a gond, hogy étrenddel és kencékkel nem lehet kezelni, akkor tudjátok: vannak szuper bőrgyógyászati kezelések, amikkel bármilyen bőrprobléma valóban eredményesen kezelhető!

Forrás:
http://www.borgyogyaszat.net/
http://borgyogyaszdr.hu/

Ti próbáltátok már valamelyik kezelést? Ha most megjött hozzá a kedvetek, bőrgyógyászt, vagy kozmetikust választanátok? Írj kommentet, és nyerj vele! Ha tetszett a cikk, mondd el nekem azzal, hogy nyomsz egy lájkot a bejegyzés alján! :)
Kommenteddel nyerhetsz is! Iratkozz fel a hozzászólás értesítőre a komment alatt lévő kis box bepipálásával, hogy ne maradj le a válaszokról. :)
Csatlakozz FB oldalamhoz, ott olyan híreket is találhatsz, melyeket itt nem. :)


Viewing all articles
Browse latest Browse all 301